23. PRZEGLĄD PIOSENKI AKTORSKIEJ: SPKTAKL "KOMBINAT" - OSTATNI KONCERT ZESPOŁU; 16.03.2002

Leszek Biolik dla "30 Ton"

"Zrozumiałem, że wszystkie lata mojego grania były po to, żeby zagrać ten jeden koncert. Emocje, nie tylko na scenie, ale też na widowni, balansowały na granicy eksplozji. Po zakończeniu, kiedy zeszliśmy się ze sceny, okazało się że nie tylko my - całe pierwsze rzędy się popłakały.

Jesteśmy strasznie wdzięczni Wojtkowi (Kościelniakowi - reżyserowi spektaklu - przyp. red.), jak i całej ekipie, że mogliśmy spędzilić z nimi te wspaniałe pięć dni przygotowań, prób i wreszcie koncertu. Jeśli chodzi o śpiewających aktorów, byłoby niesprawiedliwe, gdybym próbował któregoś z nich wyróżnić. Podeszli do tego z ogromnym zaangażowaniem, także osobistym - nazywali nas nawet "zespołem z Grundiga". Wzięło się to stąd, że wychowywali się na muzyce Republiki, jako nastolatki nagrywali sobie piosenki Republiki z radia.
Taki sukces spektaklu sugeruje, że mimo wszystko, będzie jakiś ciąg dalszy. Tak niesamowity spektakl powinien mieć jakiś ciąg dalszy - życzę tego Wojtkowi. Jednak już nie z udziałem Republiki jako takiej - dla nas był to definitywny koniec."