Logo zespołu22 października 2014 roku

Nowe sytuacje na trasie koncertowej - /// ZAPRASZAMY!!! ///


7 marca 2014 roku
Unikalne wydarzenie – Nowe sytuacje w Nowej odsłonie AD '2014!!!

Debiutancki album Republiki z 1983 roku odniósł gigantyczny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej. Utwory takie jak Arktyka, Śmierć w bikini, Halucynacje czy Znak "=" momentalnie stały się pokoleniowymi hymnami, nie tracąc przy tym ani trochę na świeżości. 

Dzięki przemyślanemu, jednorodnemu wizerunkowi (słynne czarno-białe pasy), nowoczesnej, oryginalnej muzyce oraz orwellowskim tekstom Grzegorza Ciechowskiego, zespół zaistniał na wiele lat w świadomości odbiorców. Stworzona wówczas konwencja, łącząca ascetyczną formę wyrazu z przejmującymi tekstami do dziś elektryzuje.

Byli muzycy zespołu 
Republika przypomnieli tę płytę publiczności na corocznym koncercie poświęconym pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Koncert odbył się w toruńskim klubie Od Nowa, w grudniu 2013 roku.

Na scenie ponownie stanęli razem: Sławek Ciesielski (perkusja), Zbyszek Krzywański (gitara) i Leszek Biolik (gitara basowa), razem z nimi zagrał Bartłomiej Gasiul (fortepian), wokal natomiast zaprezentowali: Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz, który zagrał również partie na flecie.

„(…) W związku z entuzjastycznym przyjęciem koncertu postanowiliśmy przypomnieć tę płytę szerszej publiczności – wzorując się na działaniach Petera Hooka and the Light, odtwarzającego po kolei płyty Joy Division” – mówi o projekcie „Nowe Sytuacje” Zbyszek Krzywański.

Nie jest to reaktywacja zespołu Republika a jedynie jednosezonowe spotkanie po to, aby zaprezentować i przypomnieć tę płytę szczególnie młodej publiczności, która Republikę pamięta jedynie z piosenek takich jak Mamona czy Odchodząc, a nie z koncertów. 

Koncertowe wykonanie albumu „Nowe Sytuacje” obejmuje odtworzenie wszystkich piosenek z płyty „od deski do deski” w oryginalnych aranżacjach i w taki sposób, w jaki Republika grała je w latach 80. 
Zespół będzie występował w takim samym składzie, jak na koncercie toruńskim. 

Do współpracy zaproszeni zostali dwaj wokaliści – Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz, dodatkowo wspierani wokalnie przez Leszka Biolika.

NOWE SYTUACJE to projekt unikalny, zaplanowany wyłącznie na sezon koncertowy 2014

Sprawy organizacyjne związane z koncertami:
Paweł Bulski, tel.: +48 660 332 365 @: pablo@chaos.com.pl


Więcej szczegółów usłyszymy w jutrzejszych audycjach w radiowej "Trójce", gdzie gościć będą: Zbyszek Krzywański i Leszek Biolik:

- godzina 11:00 u Marka Niedźwieckiego
- godzina 16:00 u Piotra Stelmacha

Zapraszamy...

> Wszystkie bieżące informacje dostępne będą na naszej stronie oraz na Facebooku: "Nowe Sytuacje". Zachęcamy do polubienia...


STRONA GŁÓWNA