"Z archiwum OFICJALNEJ STRONY":

Drodzy fani Republiki

Zbliża się grudzień i niedługo minie rok. Smutny to będzie miesiąc i smutne będą święta. Choinka i bożonarodzeniowa cisza będą kojarzyć się z poprzednim rokiem. Być może sięgniecie po ostatnio wydane płyty. Być może obejrzycie nowe DVD. Ale na pewno będziecie wspominali tamte czasy.
Chcemy i próbujemy je przypominać w postaci wydawania płyt audio i video. Nie "odcinamy kuponów". My tylko nie chcemy za Republiką zamykać drzwi. Czasy nie są wesołe dla fonografii. Ale zobaczymy.

Siłą rzeczy byłem osobą odpowiadającą za całe przygotowanie DVD Republiki. Wybrałem dziesiątki taśm, które później wszyscy przeglądaliśmy i zaznaczaliśmy ważne dla nas fragmenty. Tak jak wspomniałem w osobnym opisie tego wydawnictwa, mieliśmy mnóstwo dylematów i zdawaliśmy sobie sprawę, że Wy - fani Republiki, łatwo nie pogodzicie się z okrojoną zawartością obu płyt. Wiemy, że możecie w pełni zaakceptować wyłącznie jeden stan: WSZYSTKO. Niestety, to nie jest możliwe. Przynajmniej teraz..

Ale jest możliwość pokazania wam chociaż części tego, czego zabrakło na tych obu płytach. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was specjalny i bardzo nietypowy dodatek:

KONCERT REPUBLIKI NA DUŻYM EKRANIE.

7 grudnia 2002 roku, w warszawskim Multikinie, o godzinie 18.00 będziecie mogli zobaczyć cały koncert zespołu, który został zarejestrowany w Münster, w Niemczech, 5 września 1998 roku. Na DVD udało nam się zmieścić zaledwie 27. minutowy jego fragment. W Multikinie zobaczycie trzy razy więcej.

Z naszej strony jest to duży eksperyment. Multikino rozpoczyna akcję pod hasłem: "Inny wymiar kina". To hasło usprawiedliwia ten eksperyment. Chciałbym dodać, że będzie to w Polsce premierowy pokaz.

A będą same złote przeboje:

1. Paryż Moskwa 17.15
2. Nowe sytuacje
3. Śmierć w bikini
4. Tak długo czekam (ciało)
5. Będzie plan
6. Prąd
7. Halucynacje
8. Sam na linie
9. Obcy astronom
10. Gadające głowy
11. Kombinat
12. Tak, tak... to ja
13. Nie pytaj o Polskę
14. Telefony
15. Biała flaga
+ coś na bis.

Zapraszamy Was jeszcze raz na koncert Republiki. Tak jak za dawnych czasów.

Dziękujemy Wojtkowi Budnemu i Transforum (producentowi) za udzielenie zgody na wykorzystanie tej rejestracji. Dziękujemy wszystkim z "Multikino". Dziękujemy patronowi medialnemu czyli radiowej "Trójce".

Jerzy Tolak