17 września 2014 roku

W związku  z ostatnimi wydarzeniami związanymi z wykorzystaniem wizerunku Grzegorza Ciechowskiego do promocji produktów marki "Bytom S.A.", prezentujemy krótkie oświadczenie członków Zespołu Republika w tej sprawie:

Oświadczenie

My, niżej podpisani byli muzycy zespołu Republika, oświadczamy, że nie mamy jakiegokolwiek związku ze sprzedażą praw do wizerunku Grzegorza Ciechowskiego marce odzieżowej Bytom S.A. Wyrażając głębokie zaniepokojenie zaistniałym faktem, odcinamy się jednocześnie od jakichkolwiek dalszych komentarzy w tej sprawie.

Z poważaniem

Leszek Biolik
Sławomir Ciesielski
Zbigniew Krzywański


7 marca 2014 roku

Unikalne wydarzenie – Nowe sytuacje w Nowej odsłonie AD 2014!!!

 


ARCHIWUM:

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ BIAŁEJ FLAGI AD 2012

Zapoznaj się ze szczegółami tegorocznego spotkania:

http://20lat.republika.art.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ BIAŁEJ FLAGI AD 2010

Zapoznaj się ze szczegółami tegorocznego spotkania:

http://20lat.republika.art.pl

 

 

 


Z okazji 20 rocznicy "okrągłego stołu" odbędzie się specjalny i wyjątkowy koncert z udziałem zespołów z lat osiemdziesiątych. Na tą okazję muzycy z Republiki postanowili przypomnieć kilka ważnych utworów.


 

 

 

 

 

 

DZIEŃ BIAŁEJ FLAGI AD 2009

Zapoznaj się ze szczegółami tegorocznego spotkania:

http://20lat.republika.art.pl

 

 

 


BOŃCZYK I KRZYWAŃSKI - KOLEJNA PŁYTA!!!

Terapia Jonasza

Jacek Bończyk & Zbigniew Krzywański
„Terapia Jonasza” jest kolejnym już autorskim projektem muzycznym dwóch twórców: Zbigniewa Krzywańskiego (muzyka) i Jacka Bończyka (tekst). Pierwszy z nich to współtwórca kultowego zespołu Republika – ceniony instrumentalista i kompozytor. Drugi z artystów – aktor, wokalista oraz autor tekstów piosenek. Duet Bończyk / Krzywański ma już na swoim koncie płytę "Depresjoniści" z roku 2005, która zyskała bardzo dobre recenzje zarówno wśród krytyków muzycznych jak i słuchaczy.

"Terapia Jonasza" to od strony muzycznej rockowy kolaż z nutą pop. Zbigniew Krzywański przyznaje, że komponując piosenki w dużej mierze wzorował się na "muzycznej ironii Franka Zappy". W sferze tekstowej natomiast płyta jest rodzajem pastiszu współczesnej rzeczywistości – Bończyk pisze o "chwilowej alergii na życie, którą każdy odczuwa od czasu do czasu".

Muzyka pochodzi ze spektaklu o tym samym tytule, w którym udział wzięli między innymi Renata Przemyk, Maria Meyer, Piotr Machalica, Robert Talarczyk.
 

 


Z przyjemnością informuję, że uruchomione zostało już forum internetowe Oficjalnej Strony Zespołu Republika oraz Oficjalnej Strony Grzegorza Ciechowskiego.

Adres forum: http://forum.republikamarzen.pl/


13 grudnia 2008 roku, o godzinie 20.00, w toruńskim klubie „Od Nowa”,
odbędzie się kolejny „Specjalny koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego”.

Tradycyjnie w grudniu - w miesiącu rocznicy śmierci Grzegorza - znani artyści przypomną Jego utwory, zarówno z repertuaru Republiki jak i Obywatela GC.

W poprzednich edycjach tego koncertu wystąpili między innymi: Kayah, Maria Peszek, Katarzyna Groniec, Anna Maria Jopek, Ewelina Flinta, Justyna Steczkowska, Artur Gadowski, Robert Gawliński, Glaca, Grzegorz Turnau, Zbigniew Hołdys, Muniek Staszczyk, Krzysztof Kiljański, Krzysztof Jaryczewski, Tomek Lipnicki, Maciej Balcar, Jacek Bończyk, Tymon Tyrański, Maciej Silski, Hey, Myslowitz, Raz Dwa Trzy, Closterkeller, Bracia, Voo Voo, Coma, Agressiva 69, Dezerter, Proletaryat, Harlem, Kobranocka, Mech, Brygada Kryzys, Goya, Pogodno

 W tym roku  również przygotowaliśmy bardzo szczególny program.

I tradycyjnie postanowiliśmy nie zdradzać jego szczegółów licząc, że będzie dla wszystkich miłym zaskoczeniem.

W trakcie koncertu zostanie wręczona nagroda artystyczna Miasta Torunia im Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku odbierze ją  zespół Lao Che.

Informacje i rezerwacja biletów: odnowa@umk.pl,  tel. (056) 6114593 (www.odnowa.umk.pl)
 

Jerzy Tolak
Manager Grzegorza Ciechowskiego i Republiki
Producent koncertu
tolak@republika.art.pl


 

 

 

 

DZIEŃ BIAŁEJ FLAGI AD 2008

Zobacz także jak przebiegały dotychczasowe Dni Białej Flagi:

http://20lat.republika.art.pl

 


15 MARCA 2008 ROKU PREMIERA PŁYTY SŁAWKA CIESIELSKIEGO I KIJÓW!!!

Założycielem i liderem Kijów jest Sławek Ciesielski, były perkusista i współtwórca kultowej Republiki.

Od dawna zamierzał stworzyć własną grupę opartą na brzmieniach perkusyjnych. Po długich poszukiwaniach muzyków i kompletowaniu bogatego instrumentarium dokonał tego w 2001 roku.

Ich zaskakujący debiut miał miejsce 21 grudnia 2002 w toruńskim klubie „Od Nowa” otwierając pierwszy koncert Pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

Kije to pięciu muzyków. Większość z nich to perkusiści. Założeniem zespołu nie było jednak prześciganie się w karkołomnych popisach, lecz raczej tworzeniem nowych współbrzmień z innymi instrumentami nie perkusyjnymi, w tym z mało znanym basow-gitarowym Chapman Stick.

Muzyka Kijów to pulsujące (czasem transowe) utwory instrumentalne, łączące wielowarstwową polirytmię z harmonią i melodyką.

Sam Sławek tak opisuje muzykę Kijów: „fascynujący świat instrumentów perkusyjnych. Od wielkich majestatycznych bębnów po zwiewne dzwoneczki, a między nimi nieokrzesany złom perkusyjny czekający w pulsującym letargu by się przebudzić, rozedrgać i rozbębnić”. 

Na ich debiutanckim krążku, obok siedmiu kompozycji Sławka Ciesielskiego, są również cztery wersje znanych przebojów: „Oye Como Va” z repertuaru Santany oraz  „Śmierć w bikini”, „Układ sił” i „Halucynacje” Republiki.

Na płycie możemy odnaleźć bardzo zróżnicowane klimaty: od utworów subtelnych, relaksujących, poprzez fragmenty etniczne, taneczne i transowe, do riffowego, niemal metalowego grania. Między tą misternie utkaną pajęczyną dźwięków pojawiają się nuty humoru i pastiżu.

Jedyne w swoim rodzaju instrumentarium użyte do nagrania przenosi w zupełnie inne niż przywykliśmy, rejony muzyczne. 

-------------------------------------------------------------------

Skład zespołu:

Sławomir Ciesielski – wibrafon, beczki, bongosy, dzwonki wiszące, grzechotka, firanki (bar chimes), fleksaton, flet prosty, głos, guiro, kabaza, konga, kotły symfoniczne, ksylofon, perkusja elektroniczna, roto-tomy, stare blachy, timbalesy, trójkąt, zaklinacz deszczu 

Ryszard Guz - perkusja akustyczna, perkusja elektroniczna, głos

Rafał Ratajczak - Stick Chapman, agogo, beczka, bębenek kołatkowy, dzwoneczki, głos, gwizdek, guiro, klawesy, krowi dzwonek, kubek z kulką, stare blachy, timbalesy

Sławomir Bardadyn - instrumenty klawiszowe, sampler, VST, głos 

Łukasz Wasielewski - perkusja akustyczna, perkusja elektroniczna, beczki, blaszki, głos, grzechotka, konga,, kotły symfoniczne, roto-tomy, szejker, trójką

Lista utworów:

1. Lodówka / szron/
2. Dziwne techno 2
3. Śmierć w bikini
4. Basenowy
5. Łowy w dżungli
6. Mamut
7. Oye como va
8. Inne techno 1
9. Oranż
10. Halucynacje
11. Układ sił

Wydawca: EMI Music Poland


Kolejny koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego

15 grudnia 2007 roku, o godzinie 20.00, w toruńskim klubie „Od Nowa”, odbędzie się kolejny „Specjalny koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego”.

Tradycyjnie w grudniu - w miesiącu rocznicy śmierci Grzegorza - znani artyści przypomną Jego utwory, zarówno z repertuaru Republiki jak i Obywatela GC. 

W poprzednich edycjach tego koncertu wystąpili między innymi: Kayah, Maria Peszek, Katarzyna Groniec, Ewelina Flinta, Robert Gawliński, Adam Nowak, Glaca, Grzegorz Turnau, Zbigniew Hołdys, Krzysztof Kiljański, Tymon Tymański, Krzysztof Jaryczewski,  Jacek Bończyk, Hey, Myslowitz, Closterkeller, Bracia, Voo Voo, Coma, Agressiva 69, Dezerter, Proletaryat, Kobranocka, Mech, Brygada Kryzys.

 W tym roku  przygotowaliśmy bardzo szczególny program.

Postanowiliśmy nie zdradzać jego szczegółów.

Niech będzie dla wszystkich zaskoczeniem. 

W trakcie koncertu zostanie wręczona nagroda artystyczna Miasta Torunia im Grzegorza Ciechowskiego. W tym roku odbierze ją  Joanna Górska i Rafał Góralski z „Galerii Rusz”.

Informacje i rezerwacja biletów: odnowa@umk.pl
tel.: (056) 6114593
www.odnowa.umk.pl

Jerzy Tolak
Manager Grzegorza Ciechowskiego i Republiki
Producent koncertu


29 SIERPNIA 2007 ROKU - SPECJALNY PROGRAM
RADIOWEJ "TRÓJKI" W 50. ROCZNICĘ URODZIN
GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO!!!

29 sierpnia w Tczewie urodził się Grzegorz Ciechowski. Lider zespołu Republika, autor znakomitych tekstów, uznany artysta solowy, kompozytor, muzyki filmowej, producent płyt. Jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki.

W Trójce uczczona zostanie 50. rocznica Jego urodzin dniem specjalnym. 29 sierpnia, przez cały dzień, na antenie będziemy prezentowany będzie dorobek artystyczny Ciechowskiego.

Przygotowanych zostało kilka specjalnych audycji, w całości poświęconych Artyście i jego najważniejszemu zespołowi, Republice.

O 14.00 gośćmi Wojciecha Manna będą muzycy Republiki. Rozmowę uatrakcyjni koncert ze studia im. Agnieszki Osieckiej – muzycy zespołu Manchester zagrają swoje wersje wybranych piosenek Ciechowskiego.

O 15.00 Piotr Stelmach w swojej rozmowie z muzykami Republiki przedstawi zespół Muchy - również mierzący się z artystycznym dorobkiem Ciechowskiego – też na żywo ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

O 19.00 w trójkowym ogródku rozpocznie się spotkanie Słuchaczy z muzykami Republiki, a o 21.00 naszych goście zostaną zaproszeni do studia im. Agnieszki Osieckiej, gdzie rozpocznie się specjalny Klub Trójki z udziałem Weroniki Ciechowskiej, Jerzego Tolaka, Leszka Biolika, Sławomira Ciesielskiego, Zbigniewa Krzywańskiego i Pawła Kuczyńskiego.
Trzecim zespołem, który zinterpretuje utwory Grzegorza, będzie Von Zeit.

O 22.00 Piotr Stelmach zaprasza na Akademię Muzyczną także wypełnioną twórczością Artysty.

W tym szczególnym dniu wiele miejsca zostanie poświęconego także anegdotom i wspomnieniom kolegów, współpracowników i bliskich Grzegorza Ciechowskiego.

29. sierpnia świat w Trójce będzie czarno – biały. Zapraszamy!

 


DZIEŃ BIAŁEJ FLAGI AD 2007

Już wkrótce, bo 28 kwietnia 2007 roku zapraszamy na kolejny ogólnopolski zlot fanów Zespołu Republika, który odbędzie się w toruńskim klubie odNowa. W programie - jak zwykle, przewidzianych jest wiele niespodzianek, w tym zarówno koncerty na żywo (wystąpią toruńskie zespoły), jak również będziemy mieli okazję zobaczyć wiele niepublikowanych dotąd materiałów audio oraz wideo zespołu Republika.

Nie może także zabraknąć gości specjalnych... Będziemy mogli spotkać się z członkami zespołu...

Zapraszamy do rezerwacji miejsc:

Studencki Klub Pracy Twórczej
OD NOWA
87-100 Toruń
ul. Gagarina 37a
tel. (056) 611-45-93
tel./fax (056) 654-29-63
http://www.odnowa.umk.pl
e-mail: odnowa@umk.pl
for english: club@umk.pl

 

Zobacz także jak przebiegały dotychczasowe Dni Białej Flagi:

http://20lat.republika.art.pl

 


ZAPRASZAMY NA KOLEJNY KONCERT!!!

16 grudnia br. w toruńskim klubie Od Nowa, odbędzie się piąta edycja "Specjalnego Koncertu Pamięci Grzegorza Ciechowskiego". Będzie to bardzo wyjątkowy koncert. Na scenie tego klubu, w którym debiutowała Republika, znani artyści wykonają piosenki Grzegorza.

Swój udział potwierdzili: Kayah, Maria Peszek, Katarzyna Groniec, Zbigniew Hołdys, Jacek Bończyk, Jacek Bryndal, Tymon Tymański, Grzegorz Turnau & Jacek Królik, Agressiva 69,  Dezerter, Hey, Mech, Myslovitz, Proletaryat i Voo Voo.

Ale to jeszcze nie wszyscy. Jako niespodzianka pojawi się  bardzo szczególny zespół... 

W tym dniu - w galerii klubu - będzie można zobaczyć również wystawę fotograficzną Małgorzaty Potockiej poświęconą Grzegorzowi jako "Obywatela GC".

Koncert rozpocznie się o 20.00.

Rezerwacja internetowa wyczerpana. Sprzedaż biletów od 20 listopada w klubie Od Nowa (ul. Gagarina 37A) i w sklepie "Pamiątki", Rynek Staromiejski 1.

KOLEJNA NAGRODA IMIENIA GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO PRZYZNANNA!!!
źródło: PAP

Zespół Filmowy "Paladino" został tegorocznym laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego

Wyróżnienie to ustanowili toruńscy radni po śmierci Grzegorza Ciechowskiego, by upamiętnić postać tego poety, kompozytora i muzyka związanego z Toruniem. Przyznawane jest co roku młodym artystom, tworzących w różnych dziedzinach sztuki, za dokonania w minionym sezonie artystycznym. Do tej pory uhonorowano Paulinę Bisztygę, Konrada Niewolskiego, Piotra Roguckiego i Joannę Piwowar.  

Zespół Filmowy "Paladino" założyli absolwenci Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy: Maciej Cuske, Marcin Sauter z Bydgoszczy, Piotr Stasik spod Sieradza oraz Thierry Paladino z Francji. "Filmy tworzone przez +Paladino+ mają służyć bezinteresownemu patrzeniu, przyglądaniu się człowiekowi. Nie są żadnym manifestem. Ukazują zwyczajność tak, żeby krzyknęła, zadziwiła, zabolała albo wywołała uśmiech" - wyjaśniła kapituła nagrody w uzasadnieniu decyzji.  

Wręczenie nagrody nastąpi 16 grudnia w studenckim Klubie Od Nowa podczas koncertu poświęconego liderowi Republiki. Wystąpią m.in. Aggresiva 69, Voo Voo, Myslovitz, Hey, Grzegorz Turnau, Dezerter, Mech, Proletariat, Katarzyna Groniec, Kayah, Jacek Bończyk i Jacek Bryndal.
Wilki z basistą Republiki
Po 3 latach współpracy, zespół Wilki rozstał się z basistą Marcinem Ciempielem. Jego miejsce zajął Leszek Biolik.

Na oficjalnej stronie zespołu pojawił się komunikat: "Po 3 latach owocnej współpracy zespół Wilki rozstał się z Marcinem Ciempielem (gitara basowa). Jego miejsce zajął wieloletni przyjaciel Roberta, muzyk który grał na płytach >Solo< i >Kwiaty jak relikwie< - Leszek Biolik (eks-Republika, Obywatel GC). Dziękujemy Marcinowi za zagrane koncerty i spędzony razem czas".

Ostatnia płyta Wilków, 11-utworowa "Watra" (zawierająca m.in. przebój "Bohema"), ukazała się 6 listopada 2004 roku. Na wiosnę 2006 roku zaplanowana jest jej kontynuacja, którą ma wydać wytwórnia Roberta Gawlińskiego, nazwana dokładnie tak samo jak zespół. Na krążku mają się znaleźć kompozycje, które nie zmieściły się na "Watrze", utrzymane w bardziej rockowym klimacie. Jest ich w sumie siedem. Będą też nowe piosenki napisane przez muzyków formacji.

Robert Gawliński przygotowuje także piosenki na swoją kolejną solową płytę. Jak powiedziała menedżer zespołu i zarazem żona lidera Wilków, Monika Gawlińska, utwory mają być smutne, wręcz ponure. Na albumie nie będzie elektroniki.

Zmiana składu nie powinna przeszkodzić w planach koncertowych.

Żródło: http://muzyka.onet.pl12 marca 2005 na rynku pojawiła się niezwykle ambitna płyta Jacka Bończyka i Zbyszka Krzywańskiego: "Depresjoniści". Album jest inspirowany tradycją "republikańską" i poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

Zbyszek Krzywański i Jacek Bończyk spotkali się na pożegnalnym koncercie zespołu Republika pt. "Kombinat", który odbył się w 2002 roku w ramach Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Za zmarłego w grudniu 2001 roku Grzegorza Ciechowskiego zaśpiewali aktorzy i piosenkarze zaproszeni przez reżysera tego spektaklu, Wojciecha Kościelniaka. Wtedy to Jacek brawurowo zaśpiewał republikańskie "Nieustanne Tango". Ten wspólny występ zainspirował Zbyszka i Jacka do stworzenia własnego projektu muzycznego.

Charakter muzyczny "Depresjonistów" z pewnością tkwi głęboko w 'republikańskiej" tradycji. Stylistycznie odnosi się również, a może przede wszystkim, do osiągnięć takich artystów jak King Crimson, David Sylvian, Brian Eno czy Frank Zappa.
Kompozytorem większości utworów jest Zbyszek, współtwórca i gitarzysta Republiki, kompozytor i
współkompozytor (z Grzegorzem Ciechowskim) wielu przebojów zespołu jak "My Lunatycy", "Obcy Astronom" czy "Mamona". Na płycie znajdzie się również nie wydana dotychczas wspólna kompozycja z Grzegorzem Ciechowskim , której nie zdążyli zrealizować w Republice. Teksty napisane i zaśpiewane przez Jacka Bończyka, nie mają nic wspólnego z banałem tak często pojawiającym się w polskiej muzyce rockowej.

Płyta będzie skierowana do dojrzałych muzycznie słuchaczy. Do rzeszy fanów wychowanych na muzyce Republiki, jak również do fanów Jacka, doceniających literacki styl jego tekstów.

"Depresja to mój stan ducha na stałe. To codzienność, z którą wstaję i kładę się spać, o ile mogę zasnąć. Podobnie jak astmę, depresję można zaleczyć ,ale nie można się jej pozbyć raz na zawsze. Trzeba nauczyć się z nią żyć. Depresja to przyjaciel i natchnienie. Lubię ponure krajobrazy i szary kolor. Nie ubarwiam świata dookoła, nie walczę o lepszą przyszłość. Staram się opisać rzeczywistość taką, jaką mi się zdaje, nazwać swoimi słowami nieszczęścia, jakie spotykają nas wszystkich - mówić o porzuceniu, przejmującej samotności, bezsenności, poszukiwaniu, kłamstwie i oszustwie, wyścigu, w którym wszyscy bierzemy udział i sztuczności, w jakiej żyjemy.

Depresja jest dla mnie inspiracją, dzięki niej widzę rzeczy i otaczający mnie świat w pełniejszym wymiarze. Depresja wyostrza zmysły, pomaga trafiać w sedno.

Kiedy dwa lata temu Zbyszek Krzywański zaproponował mi wspólny projekt, każdy z nas był na innym etapie życia, w innej momencie swojej drogi. Przez te dwa lata sprawy uległy zmianie, zawartość projektu dojrzewała razem z nami - z muzyką Zbyszka i moimi tekstami. Każdy z nas spełniał się dzięki temu projektowi na swój sposób. 

Płyta nie jest dla wszystkich. Nie nadaje się do klubów, dyskotek, czy na prywatki. Przy niej się nie tańczy, chyba że jest to samotny taniec z kieliszkiem w ręku. Depresjoniści, cierpiący na bezsenność, samotni i zestresowani nie znajdą w niej pocieszenia, może jedynie potwierdzenie, że to co widzą, czują, pojmują rzeczywiście jest takie jak myślą - udawane, sztuczne, niewiele  warte. Nie zawarliśmy na tej płycie pozytywnych przesłań czy apeli do ludności. Każdy z nas na swój sposób próbował oddać to, co ma dla niego znaczenie i treść. Depresja wyostrza zmysły, każdy z nich reaguje na najmniejsze bodźce i wahnięcia, których inny może nie zauważyć. To skarb, ale za wysoką cenę - rzeczywistość jawi się nam wówczas taka jak a jest, bez sztafażu i ozdobników. Nie błyszczy w świetle reflektorów, nie mami kolorową reklamą, nie oszukuje filmem z happy endem. To Projekt: Depresjoniści.
Za rok, dwa lata będziemy na innym etapie, w innym momencie drogi.
Projekt Depresjoniści poświęcamy pamięci Grzegorza Ciechowskiego."
Jacek Bończyk


-------------------------------
Info w Internecie: http://depresjonisci.pl
Fot. koncertowe: Jarosław Siwik
Od lewej: Zbyszek Krzywański, Jacek Bończyk i Kuba Nowak
Internetowa strona Jacka Bończyka:
http://www.jacekbonczyk.art.pl

Koncert Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

18 grudnia 2004 roku, na scenie toruńskiego klubu Od Nowa, odbył się koncert wyjątkowy. Wyjątkowy, gdyż nie jego uczestnicy byli w roli głównej ani ich autorskie dokonania. Nie było podziałów na znanych czy mniej znanych artystów.

Wszystkich w tym dniu połączyła twórczość Grzegorza. A jego utwory - jako głównej gwiazdy - wypełniły niemal w całości ten szczególny koncert.

Każdy z wykonawców - na swój sposób - przypomniał nam Grzegorza jako Republikanina, Obywatela GC i poetę.

Usłyszeliśmy Adama Nowaka - tym razem wyjątkowo bez zespołu Raz Dwa Trzy - w bardzo osobistej i kameralnej interpretacji. Pojawił się lider Wilków Robert Gawliński jako gość specjalny zespołu pod wodzą Leszka Biolika - eks-Republikanina, producenta m.in. Fiolki i Marcina Rozynka. Z utworami Grzegorza zmierzył się również mysłowicki zespół Negatyw.

Nie zabrakło Zbyszka Krzywańskiego i Sławka Ciesielskiego - współtwórców i członków Republiki. Zbyszek odsłonił rąbka tajemnicy prezentując po raz pierwszy fragment wspólnego projektu muzycznego z Jackiem Bończykiem. Obaj przypomnieli również republikańskie utwory. Natomiast Sławek zagrał ze swoim perkusyjnym zespołem Kije.

Wystąpiła tajemnicza i kameralna Miłka Malzahn oraz specjalnie na ten wieczór stworzony zespół pod umowną nazwą Okolicznościowa Formacja Torunian czyli rockowa reprezentacja sceny toruńskiej.

Połączenie dźwięku i filmu zaprezentowała grupa Von Zeit a Artur Szuba z zespołem iNNi zagrali między innymi własną kompozycję do wiersza Grzegorza.

Podczas koncertu została wręczona Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im Grzegorza Ciechowskiego przyznawana przez samorząd Miasta Toruń młodym, zdolnym i obiecującym artystom, którzy w swej twórczości czerpią inspirację z różnych dziedzin sztuki. Decyzję o przyznaniu Nagrody podejmuje Kapituła w składzie: Andrzej Churski, Grzegorz Grabowski, Jan Jakub Kolski, Zbigniew Krzywański, Marek Niedźwiecki, Andrzej Świetlik, Jerzy Tolak i Jan Wołek. W roku 2004 laureatem Nagrody został Piotr Rogucki z łódzkiego zespołu Coma. Jego i Comy występ otworzył ten wyjątkowy i szczególny koncert.


***JUŻ W SPRZEDAŻY!!!***
szczegóły: http://ciechowski.art.pl >>>


Do magazynu "PANI DOMU" Nr 23/24 z 31 maja 2004 roku, dodany był bonus w postaci płyty CD Zespołu REPUBLIKA!!! Jest to "uzupełnienie" materiału znajdującego się na wydanym w 2002 roku DVD Zespołu. Szczegóły: Strona główna> Dyskografia>Republika...

24 marca 2004 roku, w Toruńskim klubie OdNowa odbyło się kolejne, coroczne spotkanie z cyklu "DNIA BIAŁEJ FLAGI"!!! więcej>>>

9 marca w warszawskim klubie Tam Tam, na spotkaniu zorganizowanym przez POMATON EMI - po gali wręczenia nagród Fryderyk '2003, Zespół Republika otrzymał nagrodę ZŁOTEJ PŁYTY za wydawnictwo "Złota Kolekcja"!!!

"KOMPLET"
13 PŁYTOWY BOX REPUBLIKI
Szczegóły:
Strona główna> Dyskografia>Republika...

"NOC BIAŁEJ FLAGI" - TAK ZAKŁADAŁ PLAN...

ZŁOTE DVD = ZŁOTE DVD!!!

1. kwietnia br. "Złote DVD" Republiki otrzymało status ZŁOTEJ PŁYTY!!!

GRATULACJE!!!...

FRYDERYKI 2002 ROZDANE!!!

I stało się...

Republika otrzymała Fryderyka w kategorii "Album Roku - Reedycje, nagrania archiwalne". Nominowaną (i nagrodzoną jednocześnie płytą) była "1984 / Nieustanne tango".

GRATULACJE!!!

REPUBLIKA - KONCERT Z EKRANU

nowe NIEUSTANNE TANGO - JACEK BOŃCZYK PRZYPOMINA PRZEBÓJ REPUBLIKI


4 stycznia 2002 roku, na warszawskich Powązkach, odbył się pogrzeb Grzegorza Ciechowskiego. Oprócz najbliższych pożegnały go tłumy przyjaciół i wiernych fanów.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski, pośmiertnie odznaczył Grzegorza KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Fot. PAP