KOMPLETZ archiwum: Przed premierą

KOMPLET:

CD 1. NOWE SYTUACJE
CD 2. NIEUSTANNE TANGO
CD 3. 1984
CD 4. 1982 - 1985
CD 5. 1991
CD 6. BEZ PRĄDU
CD 7. SIÓDMA PIECZĘĆ
*
CD 8. REPUBLIKA MARZEŃ
**
CD 9. MASAKRA***
CD 10. KONCERTY W TRÓJCE
CD 11. OSTATNI ALBUM

suplement

CD 12. DEMO****
CD 13. ROSKILDE*****


* Nagrania dodatkowe: Betlejem jest wszędzie, Tu jestem w niebie (live)
** Nagrania dodatkowe: Obejmij mnie Czeczenio, Obejmij mnie Czeczenio (wersja instrumentalna), Republika marzeń (wersja singlowa), Zapytaj mnie czy cię kocham (dance floor mix)
*** Nagrania dodatkowe: Moja Angelika, Nie pójdę do szkoły, Śmierć w bikini - remix 2001, Biała flaga - remix 2001

**** DEMO

Utwory 1 - 6:

W listopadzie 1983 roku Republika przystąpiła do rejestracji drugiego albumu. Zanim zostały zapisane właściwe dźwięki pierwsze dwa dni pracy w studiu zespół poświęcił na nagranie wersji próbnych. Między innymi dla realizatora nagrań Sławka Wesołowskiego, aby mógł poznać ich aranżacje. Wersje te zostały zagrane na żywo w studiu i zarejestrowane na wielośladzie. Jedynym zabiegiem realizatorskim było dogranie jeszcze raz samego wokalu Grzegorza. Na odnalezionej taśmie studyjnej ocalało tylko pięć utworów i jeden podkład instrumentalny. Reszta została niestety skasowana. Mimo wszystko wersje te pokazują jak powstawała płyta "Nieustanne tango".

Rejestracja: Studio "Wawrzyszew", Warszawa - 09 -10.11.1983
Realizacja: Sławomir Wesołowski, asystent: Mariusz Zabrodzki

utwory 7 - 10:

W oryginalnym składzie (z Pawłem Kuczyńskim) zespół wydał tylko dwa albumy: "Nowe sytuacje" i "Nieustanne tango". W drugim dniu rejestracji trzeciego albumu (19 czerwca 1986 roku) Republika, z powodu niepotrzebnych sporów, przerwała pracę i zakończyła swoją działalność. Grzegorz natychmiast powołał do życia Obywatela GC i już z innymi muzykami nagrał te utwory. Ukazały się one na płycie "Obywatel GC".
Ale zanim doszło do rozpadu Republiki, w lipcu 1985 roku, w warunkach studyjnych, zespół zagrał na żywo i zarejestrował na wielośladzie cztery utwory jako wersje demo na tą trzecią płytę. Taśma studyjna ocalała. I dzięki niej możemy usłyszeć fragment trzeciej, nienagranej, płyty Republiki.

Utwór 11:

Podczas powyższej sesji Republika nagrała również inną wersję utworu "Sexy doll". Ta wersja nie była przeznaczona na żadną płytę. Była natomiast wykonywana na koncertach.

Rejestracja: 25 lipca 1985
Realizacja: Wojciech Przybylski

Wszystkie nagrania zostały na nawo zgrane. Zrobił to Leszek Kamiński. Miał do dyspozycji oryginalne taśmy wielośladowe. Starał się utrzymać brzmienie Republiki z tamtych lat.

***** ROSKILDE

Do Kompletu wybrany został specjalny koncert. Koncert w historii Republiki wręcz legendarny. A i miejsce jego zagrania bardzo szczególne - Roskilde Festival. Dodatkowym atutem jest to, że ten koncert był znany w niewielkich fragmentach. Na naszej płycie jest CAŁY!! Od pierwszego słowa do ostatnich braw.

Repertuar znajduje się na reprodukcji okładki. Jak widać są w nim utwory zaśpiewane przez Grzegorza po angielsku, których nie było na angielskiej płycie 1984: The Agent (Układ sił), The great hypnotist (Wielki hipnotyzer), Fanatics of fire (Fanatycy ognia) i Pavlov's dogs (Psy Pawłowa). Koncert został nagrany na zwykłej taśmie, bezpośrednio z miksera. Taśma ta została z masterowana w Kasina Studio.